Jazz.ee esitleb: Philly Joe’s jazziklubi/ Peedu Kass Momentum

Kuupäev
31. 01. 2015
21:00 - 22:00

Asukoht
Teater NO99 jazzklubi
Sakala 3


Jazz.ee esitleb: Philly Joe’s jazziklubi/ Peedu Kass Momentum
31. jaanuar Philly Joe’s
Kaks kontserti, kaks aega: kl 19 ja kl 21

Peedu Kass Momentum on klaveritrio, kus loovad maagiat pianist Kristjan Randalu, trummar Toomas Rull ning bändi liider kontrabassist Peedu Kass. Trio mängib kaasaegset jazzi, mis on selge kõlaga, põhjamaiselt karge ja tulvil rütmilist intensiivsust. Ansambli looming on eelkõige Kassi sulest, mida rikastavad Randalu ja Rulli palad. Nende muusikas on teravust, tempokust ja finessi. See on muusika neile, kes otsivad midagi elavat, kuid samas väljapeetut.
Peedu Kass hinnatud bassist nii Eesti kui ka Euroopa jazzimaastikul. Tema mängu kuuleb järjest enam ka heliplaatidel väljaspool kodumaad. Peedu on Eestit esindanud Euroopa Džässorkestris ja pälvinud Elioni Noore Jazzitalendi preemia 2010. aastal. Muuhulgas on ta komponeerinud muusikat ERSOle ja lühifilmidele. Kriitikute sõnul on kontrabass tema kätes enamat kui lihtsalt saatepill.
Pianist Kristjan Randalu on Eesti Jazzi saadik maailmas. Ta kuulub maailmakuulsa Tuneesia oudimängija ja laulja Dhafer Youssefi ansamblisse ning on lisaks musitseerinud mitmete jazzistaaridega nagu Ben Monder, Ari Hoenig, Nguyen Le ja Nils Petter Molvaer. Tema ja Vaiko Epliku album „Kooskõla“ pälvis Eesti Muusika Auhindadel 2012 parima jazzialbumi tiitli. Randalu särav virtuoossus ja kompromissitu pühendumine muusikale ei jää kellegile märkamata.

Toomas Rull on Eesti muusika raudvara ja tuntud peamiselt ansambel Ultima Thule trummarina. Tema mäng on elegantne ja täpne, mängleva kergusega esitab ta kõige kaelamurdvamaid rütmipassaaže. Toomas on ka aktiivne laulukirjutaja ja andnud välja mitmeid plaate omakirjutatud muusikaga. Tema trummimäng kõlab rohkem kui 100 heliplaadil ning Eesti Muusika Auhindadel 2007 võitis ta plaadiga „Going North“ aasta jazzartisti tiitli.

Kristjan Randalu – klaver
Peedu Kass – kontrabass
Toomas Rull – trummid

http://etv.err.ee/v/kultuurisaated/muusikasaated/eesti_jazzi_gala_2014/videod/9c0de576-fac9-4fd7-a367-83e896ea343c

https://www.youtube.com/watch?v=3c8QesFh6c8

https://soundcloud.com/peedukass/peedu-kass-momentum-viis

https://www.facebook.com/PeeduKass
http://www.peedukass.com/

Pilet: mõlema kontserdi piletid 7/5/2 (Eesti JAzzliidu liikmetele)
Kell 19: http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/jazz_ja_bluus/jazzee-esitleb-peedu-kass-momentum-157266/
Kell 21: http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/jazz_ja_bluus/jazzee-esitleb-peedu-kass-momentum-157265/

Vali endale sobiv aeg!

Reklaam

logo_dark_export NO99 Jazziklubi Philly Joe's LOGO_EJN viewer Sõru Jazz Artist JuuJääb VJ_jazzee