Improtest: Jaak Sooäär – Aleksandr Ragazanov

Kuupäev
14. 02. 2013
19:30

Asukoht
Kanuti Gildi saal
Pikk 20


14.veebruaril  kell 19.30 Kanuti Gildi SAALis sarja IMPROTEST raames:

Jaak Sooäär – Aleksandr Ragazanov (Venemaa)

Jaak Sooäär – kitarr, live-elektroonika

Aleksandr Ragazanov – trummid

Jaak Sooäär ja Aleksandr Ragazanov salvestasid Peterburis 2012. aasta kevadel legendaarses “Melodija” stuudios kaks heliplaati. Neist esimene, “Search of United Sounds” kolmekesi koos Moskva saksofonisti Aleksei Krugloviga, ilmus 2012. aasta novembris tuntud Peterburi firma “Bomba-Piter” alt. Alanud aastal ilmub sama firma alt ka Sooääre ja Ragazanovi duoplaat.

Aleksandr Ragazanovi muusikutee algas 1980-ndate alguses legendaarse Leningradi Rockiklubi tõusulainel, ent viimasel ajal on ta keskendunud imrpovisatsioonilise muusika mängimisele. Temalt on ilmunud duoplaadid Piiteri ühe tuntuma impro-muusiku, trompetist Vjatsheslav Gaivoronski, saksofonist Lenny Senderski ja Akvariumi bassisti Andrei Svetloviga. Jaak Sooäär on viimastel aastatel enda jaoks avastanud Venemaa impro- ja jazziskene, kus leidub hulgaliselt omanäolisi muusikuid, kellega koos on tore mängida.

IMPROTEST on kontserdisari, mida korraldab MTÜ Improtest ja mis toob kuulajateni improvisatsioonilise muusika nähtusi meilt ja mujalt. Sarja kontserdid toimuvad alates 2005. aastast kord kuus. Kuraatorid: Mart Soo ja Taavi Kerikmäe.

www.improtest.ee

www.saal.ee

Reklaam

logo_dark_export NO99 Jazziklubi Philly Joe's LOGO_EJN viewer Sõru Jazz Artist JuuJääb VJ_jazzee