Aleksei Kruglov – Jaak Sooäär Trio (RUS-EST)

Kuupäev
12. 09. 2012
20:00 - 21:30

Asukoht
Jazz del Mar, Kuressaare kultuurikeskus
Tallinna 6


Uue plaadi Sea Colours/Mere värvid esitluskontserdid üle Eesti

Aleksei Kruglov on üks Venemaa säravamaid saksofoniste-heliloojaid, lisaks ka produtsent ja poeet. 2000. aastal pälvis Aleksei esikohad noorte jazzartistide konkurssidel Rostovis, Riias ja Moskvas ning aasta hiljem jazzikriitikute tunnustatud preemia „Aasta Tulevikulootus“.

Eesti muusikutega seob Aleksei Kruglovi koostöö alates 2010. aasta kevadest, mil koos anti Eestis viis kontserti. Neist viimane salvestati Teater NO99 Jazziklubis ja sellest valmis heliplaat “Karate”, mille andis välja inglise plaadifirma Leo Records. “Karate” on saanud positiivset vastukaja nii Euroopa, Eesti kui Vene meedias, muuhulgas omistati plaadile neli tärni Euroopa olulisimas jazziajakirjas “Jazzwise”.

“Karate” ilmumise järel näitas mitu Venemaa peamist jazzmuusikaga tegelevat plaadifirmat üles huvi sama koosluse plaadi avaldamise vastu ning 2011. aasta oktoobris Eesti Raadio stuudios salvestatud plaat “Sea Colours/Mere värvid” ilmub sellel kevadel Moskva plaadifirma Solyd Recordsi alt. Plaadi avab Vladimir Võssotski “Ballaad armastusest” ning lisaks kahele Sooääre ja kahele Kruglovi kompositsioonile kõlab seal ka Vene klassiku Georgi Sviridovi “Valss”.

Aleksei Kruglov – saksofon
Jaak Sooäär – kitarr
Mihkel Mälgand – kontrabass
Tanel Ruben – trummid

 

 

 

 

 

 

Reklaam

logo_dark_export NO99 Jazziklubi Philly Joe's LOGO_EJN viewer Sõru Jazz Artist JuuJääb VJ_jazzee