ADIÓS NONINO

event.1450565

Jaak Lutsoja

In Memoriam isa….

ADIÓS NONINO

Käesolevale plaadile oleme kokku kogunud môned palad argentiina helilooja Astor Piazzolla (1921-1992) kirevast loomingust. Laiem üldsus tunneb Piazzollat ilmselt eelkôige tema instrumentaalpalade kaudu, kuid olles olnud mônda aega abielus lauljatar Amelita Baltariga, kirjutas ta ka hulgaliselt laule, millest me oleme teile kuulamiseks oma valiku teinud.

Piazzolla muusika on suurepärane segu argentiina tangost, jazzist ja klassikast ning meie esituses on vôimalik äratuntavalt kuulda kôigi nende elementide kooskôla. Jaak Lutsoja Kvintetis musitseerivad Eesti tipp-jazzmuusikud, seetõttu on ka meie lähenemine Piazzollale improviseerivas võtmes. Kvintetile iseloomulik omapärane kôla tekib pônevate instrumentide – akordion, bassklarnet, tablad, kitarr ja kontrabass  – ebaharilikust ansamblisse sobitamisest. Kontrastiks jazzimuusikutele kôlab plaadil klassikalise koolituse saanud sopran.

Plaadi nimiloo kirjutas Piazzolla reekviemiks oma isale, kohe peale tema surma. Piazzolla ise pidas seda oma kôige paremaks looks ja ta enese sônul jäigi see ületamatuks hoolimata korduvast katsetest kirjutada midagi veel paremat. Vahetult enne siinsete lugude sissemängimist matsin ka mina oma isa ja seetôttu saigi plaadi nimilooks just see. Tänu oma armastavale isale, kes oli suur muusikahuviline, olen saan endasse laulupisiku, seetôttu tahaksin teda mälestada just läbi muusika.

Lubage meil nüüd end eesti-norramaitselisse kirglikku Argentiina ja Piazzolla “tango nuevo” maailma kaasa haarata. Head kuulamist!

Kersti Ala-Murr

Reklaam

logo_dark_export NO99 Jazziklubi Philly Joe's LOGO_EJN viewer Sõru Jazz Artist JuuJääb VJ_jazzee