EESTI JAZZLIIT

pornhun

Ivi Rausi

Ivi Rausi on jazzlaulja, improvisaator, muusikalooja ning arranžeerija, kelle muusikaline teekond algas 5-aastaselt klaveriõpingutega Kohtla-Järve lastemuusikakoolis. Hiljem jätkas ta õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias erinevatel erialadel (1991-1995 muusikapedagoogika, 2008-2011 pärimusmuusika, 2011-2013 kaasaegne improvisatsioon Anne-Liis Polli ja Anto Peti juhendamisel). Lisaks on ta osalenud erinevates jazzi ja vaba impro meistriklassides üle Euroopa nii õpilasena kui ka juhendajana.

Ivi Rausi on osalenud mitmetel võistlustel ja noppinud sealt erinevad auhindu:

1995 noorte lauljate konkursi Kaks Takti Ette finalist

2003 rahvusvahelise konkursi Nõmme Jazz lauljate kategoorias I-II koht

2003 Valge Daami lauluvõistluse I koht

2013 lauluvõistluse “Armastuse valgus” peapreemia

Ivi Rausile meeldib katsetada ja mõelda ‘kastist välja’. Tema jaoks on oluline sõnum ja selle siirus. Ta on öelnud: “Vahet pole kui tehniliselt perfektne on esitus, kui see ei puuduta kuulaja hinge, siis pole sellega midagi peale hakata.” Tema muusika viib kuulaja värvikirevasse maailma, kus tuleb valmis olla kõigeks. Siin leidub mõnusat bossat, piazollalikku kirglikkust, mõtlikku ballaadi, hullumeelset improvisatsiooni ja palju muud põnevat.

Ivi Rausi tegutseb paralleelselt erinevates projektides ja teeb koostööd mitmete muusikutega. Tema muusikalist teekonda iseloomustab pidev otsimine, mis on viinud teda kokku põnevate loominguliste natuuridega nagu Mart Soo, Roomet Jakapi, Laura Põldvere, Taavo Remmel, Luulur aka Jaan Malin, Tiit Born, Peedu Kass, Jaak Lutsoja jt. Ta teeb koostööd Joosep Sanga orkestritega “Saku Mandoliinid” ja Eesti Ukuleleorkester.

Ivi Rausilt on ilmunud kaks autorialbumit – “KummaLiine Kleit” (2012) ja “2+2 on 2” (2015).

 

pornrip.cc 1siterip.com xxxcomics.org
X